• Konkurs taneczny

• Udział uczniów klasy trzeciej w Pomorskim Przeglądzie Mini Formacji Tanecznych w PMDK w Miastku 23.04.2022r.

• Powiatowy konkurs języka angielskiego „Symbole krajów anglojęzycznych”

• Szkoła Podstawowa w Dretyniu zorganizowała powiatowy konkurs języka angielskiego „Symbole krajów anglojęzycznych”

Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas I-III oraz IV-VI

🇬🇧🇨🇦🇦🇺🇺🇸Przysłano aż 86 prac, z czego bardzo się cieszymy! Jury postanowiło przyznać po dwa pierwsze, drugie i trzecie miejsca w każdej z kategorii.

Zwycięzcami konkursu w poszczególnych kategoriach zostali:

🇺🇸🇬🇧🇦🇺🇨🇦Klasy 1-3

I miejsce – Filip Śpiewakowski SP 1 Miastko i Maria Szeremeta SP 2 Miastko

II miejsce – Zuzanna Piekarska SP 1 Miastko i Mateusz Rekowski SP 1 Bytów

III miejsce – Ksawery Rudnik SP Dretyń i Siebielec Monika SP 1 Miastko

🇨🇦🇦🇺🇺🇸🇬🇧Klasy 4-6

I miejsce – Hanna Skórowska SP Borzytuchom oraz Szymon Sroka SP Piaszczyna

II miejsce Julia Cepak SP 1 Bytów oraz Julia Potomska SP Świerzno

III miejsce – Filip Ganżumow SP Dretyń oraz Malwina Wiśniewska SP Borzytuchom

Komisja wyróżniła ponadto prace następujących osób:

Malgorzata Jutrzenka Trzebiatowska SP 1 Bytów

Hanna Śliwa SP1 Miastko

Robert Modrzejewski SP Niezabyszewo

Karolina Dominik SP1 Miastko

Mikołaj Cysewski SP1 Bytów

Maja Pusdrowska SP Dretyń

Gratulujemy! 👍👏❤️

• ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

• Ziemio Nie chcemy abyś była zniszczona ,chcemy żebyś była cała zielona ,Więc przysięgę Ci składamy ,że zniszczyć Ciebie nie damy !!🌷🦋🌳🍀

• Dbamy o Ziemię

• "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas." 🌍🌎🌏Światowy Dzień Ziemi w klasie pierwszej:

• Dzień Ziemi

• Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy VI postanowili posprzątać okolicę. Każdy, chociaż mały gest motywuje do dbania o planetę i pokazuje, że wpływa to pozytywnie na stan naszego środowiska.🌍

• Udział w projekcie Etwinning

• Uczniowie naszej szkoły wykonali kartki świąteczne z pozdrowieniami dla uczniów innych krajów Europy. A oto efekty prac naszych uczniów jak również ich kolegów z innych krajów. Wesołych świąt!

• Turniej Bezpueczeństwo w Ruchu Drogowym

• W dniu 05.04.2022 roku w Szkole Podstawowej w Świerznie odbył się turniej" Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Naszą szkołę reprezentowali Alan Gąsiorek, Bartłomiej Garbowski, Bartek Sugak po bardzo zaciętej i wyrównanej rywalizacji zajęli III miejsce. Serdecznie gratulujemy!

• Cyrk LUNA

• W piątek w naszej szkole gościł cyrk "Luna".Uczniowie klas I -III i dzieci z oddziałów przedszkolnych mogły zobaczyć występ słonia, magiczne sztuczki, żonglerkę i popisy akrobatyczne. Występ bardzo podobał się dzieciom, którzy chętnie próbowali swoich sił w niektórych konkurencjach.

• Spacer z leśnikiem

• W minionym tygodniu spotkaliśmy się z uczniami dretyńskiej podstawówki w ramach ogólnopolskiej akcji „Spacer z leśnikiem„.Maszerowaliśmy „Szlakiem dretyńskich dębów”, po drodze wstępując na szkółkę leśną nadleśnictwa. Tam inżynier nadzoru Krzysztof Sokal oraz zastępca nadleśniczego Wojciech Bagan przedstawili cele i zasady funkcjonowania szkółek. Jako miejsce, w którym „produkuje się” nowe pokolenie drzew, służą one leśnikom do zachowania naszych lasów przy jednoczesnej możliwości dostarczania społeczeństwu niezbędnego surowca w postaci drewna. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem przy ognisku w parku w Dretyniu.