• Dzień Matki

• W czwartek 26 maja w grupie "Sówek" w przedszkolu odbył się uroczysty Dzień Mamy i Taty. Kochanym rodzicom dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki. Wykonały taniec z balonami. Dzieci pamiętają o ciągłej trosce rodziców i ich trudzie wychowawczym.

• Choć lat niewiele mam, to o zdrowie swoje dbam

• W naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: „Choć lat niewiele mam, to o zdrowie swoje dbam”. W konkursie wzięło udział ponad 40 dzieci.Decyzją komisji przyznano I , II , III miejsce i trzy wyróżnienia:I miejsce - Lena Filipiak – Szkoła Podstawowa w Słosinku, oddział przedszkolnyII miejsce - Zuzanna Iwa - Przedszkole Miejskie nr 3 w MiastkuIII miejsce - Antoni Wabik - Szkoła Podstawowa w Dretyniu, oddział przedszkolnyWyróżnienie – Julia Rudnik - Przedszkole Miejskie nr 1 w MiastkuWyróżnienie - Alicja Data - Przedszkole Miejskie nr 1 w MiastkuWyróżnienie - Amelia Gliszczyńska - Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku

• Drzewiany

• 20 maja uczniowie klas 1-3 pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do Drzewiańskiej Zagrody w Drzewianach. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego od lat w naszej szkole Ogólnopolskiego Programu „Owoce i warzywa w szkole”. Dzięki wizycie w gospodarstwie dzieci mogły zobaczyć grządki pełne warzyw , zapoznać się ze sposobami ich uprawy, zbierania i przetwarzania 🥒🥕🍅🫑🫘

• Egzamin z matematyki

• 25 maja o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Uczniowie, trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

• Egzamin z jezyka polskiego

• W dniu dzisiejszym odbył się pierwszy z trzech egzaminów ósmoklasisty - z języka polskiego. Trzymamy kciuki za dobre wyniki i życzymy powodzenia w kolejnych dniach

• Najmłodsi na start

19 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Dretyniu odbyły się XII Gminne Zawody Sportowe pod hasłem "Najmłodsi na start". W zawodach uczestniczyło 6 drużyn ze Szkół Podstawowych:w Świerznie, Kamnicy, Nr 1 w Miastku, Nr 2 w Miastku, Nr 3 w Miastku oraz gospodarze - SP w Dretyniu.

Po wielkich bojach i zmaganiach sportowych osiągnięto wyniki:

I miejsce - SP Dretyń

II miejsce - SP Kamnica

III miejsce - SP nr 1 Miastko

IV miejsce SP nr 2 Miastko

V miejsce ex aeguo - SP nr 3 Miastko oraz SP Świerzno.

Organizatorami zawodów byli: p. Magdalena Kwaśniewska i p. Wojciech Wasilewski. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne oraz grupowe, a pierwsze lokaty puchary. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców , Nadleśnictwo Dretyń, Sołectwo Dretyń oraz Szkołę Podstawową w Dretyniu. Na ustach zawodników gościły uśmiechy.Skład naszej drużyny:1. Lena Kierzk - kl. I2. Ignacy Szweda - kl. I3. Zuzanna Radziewicz - kl. II4. Mateusz Michalak - kl. II5. Anna Iwańska - kl. III6. Damian Kamaszyn - kl. IIIGratulujemy wszystkim zawodnikom. W imieniu Dyrekcji i Organizatorów już dzisiaj zapraszamy wszystkie szkoły z naszej gminy na XIII zawody "Najmłodsi na start".

• Pięknie recytują

• Sukcesy odnoszą także przedszkolaki! Serdecznie gratulujemy najmłodszym:

Marcelinie Rudnik za zajęcie I miejsca oraz Jagnie Topolewskiej i Kacprowi Łapińskiemu za udział w powiatowym konkursie recytatorskim online

" Wiosenne podróże po poezji dziecięcej" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 3 w Miastku.

• Teatr w szkole

• 12 maja odwiedził naszą szkołę teatr Margos ze Słupska. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl pt.: „Powrót do krainy baśni”. Towarzyszyło nam przy tym wiele emocji i uśmiechu.

• konkurs "Polska - moja Ojczyzna"

• Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym pt "Polska - moja Ojczyzna" organizowanym przez SP nr 1 w Miastku. Miło nam poinformować, że I miejsce zajął Filip Ganżumow, a II miejsce Lena Wojtan. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

• Konkurs Symbole krajów anglojęzycznych

• Wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w powiatowym konkursie z języka angielskiego "Symbole krajów anglojęzycznych":

III miejsce - Ksawery Rudnik ( kat. 1-3)

III miejsce - Filip Ganżumow ( kat. 4-6)

Wyróżnienie - Maja Pusdrowska

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wręczenie nagrody Filipowi Ganżumow, który zajął III miejsce w powiatowym konkursie z języka angielskiego "Symbole krajów anglojęzycznych" w kategorii klas 4-6.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Zajęcia z robotyki

• Uczniowie klas 4-6 podczas zajęć z robotyki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podziękowania dla pana Dominika za cenne wskazówki i wykłady.

• Wygrany konkurs historyczny

• 5 maja w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miastku odbył się Gminny Konkurs Historyczny "Konstytucja 3 Maja i czasy stanisławowskie".

Naszą szkołę reprezentowali:

Oskar Rekowski - kl. V

Milena Kubarska - kl.VI

Dawid Gąsiorek - kl. VI

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, iż Dawid Gąsiorek zajął I miejsce 💪🏆🥇

a Milena Kubarska - II miejsce 💪🏆🥈.

Bardzo dobrze w zmaganiach historycznych poradził sobie Oskar Rekowski👍.

Jesteśmy z was dumni!

Gratulujemy!

• Rajd biało czerwony

• Klasy I, III i IV brały udział w Rajdzie w Barwach Narodowych organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Miastku 🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱