• Historyczny Dzień Wiosny,

• Dnia 21 marca świętowaliśmy w naszej szkole Historyczny Dzień Wiosny, który rozpoczął się pokazem grupy artystycznej "Rekonstrukto". Każdej klasie została przydzielona epoka, uczniowie przygotowali jej prezentację, przebrali się, wykonali plakaty oraz marzanny. Wspólnie z rodzicami przygotowano stoiska z pysznym jedzeniem,które podawano do stołu w danym okresie historycznym. Wszystkie działania uczniów podlegały ocenie komisji konkursowej i zarazem sponsorom, w skład której weszli przedstawiciele Rady Rodziców, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Nadleśnictwa Dretyń. Po zaciętej i wyrównanej walce przyznano następujące miejsca: I miejsce oraz bon w wysokości 300 zł - klasa 5, II miejsce oraz bon w wysokości 200 zł - oddziały przedszkolne, III miejsce oraz bon w wysokości 100 zł - klasa 3, IV miejsce oraz bon w wysokości 50 zł - klasa 2, V miejsce oraz bon w wysokości 50 zł - klasa 4 i VI miejsce oraz bon w wysokości 50 zł - klasa 1. Klasy 6, 7 i 8 otrzymały bony w wysokości 50 zł. Dzieci otrzymały słodycze i gadżety od Nadleśnictwa Dretyń. Serdecznie gratulujemy !

• Wygrany konkurs wojewódzki

• Gratulacje dla Antoniego Wabika za zajęcie I miejsca w wojewódzkim konkursie pt.: „Zima z guzików oczami dziecka”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Zdrowy twarożek

• W ramach propagowania zdrowego odżywiania klasa I przygotowała zdrowe śniadanie. Dziś był to twarożek ze szczypiorkiem, który to wyrósł z naszych wcześniejszych hodowli

• "Rekonstrukto"

• Historyczny Dzień Wiosny rozpoczął się pokazem grupy artystycznej "Rekonstrukto".Dzięki pokazowi uczniowie mogli zdobyć i utrwalić wiadomości na temat życia w średniowiecznej Europie.

• Dzień Wody

• 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody . Na zajęciach klasa I zapoznała się z wiadomościami jak ważna dla zdrowia i życia jest woda. Następnie każdy uczeń wykonał kroplę wody, w której zamieścił informacje jak można oszczędzać i dbać o zasoby wodne.

• Rozstrzygnięcie konkursu "Znam angielskie idiomy"

• Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie konkursem- wpłynęło ponad 170 prac uczniów z powiatu bytowskiego. Prace były ciekawe, wykonane interesującymy technikami plastycznymi, więc komisja konkursowa w składzie: Jolanta Kobiec i Monika Mrozik-Gliszczyńska miała "a hard nut to crack"...

W pierwszej kategorii klas 4-6 wygrali następujący uczniowie:

1. miejsce- Kinga Góral (klasa 6, SP 2 Miastko)

1. miejsce- Magdalena Pawłowska (klasa 6, SP1 Bytów)

2. miejsce- Julia Wyczk (klasa 5, SP Gostkowo)

3. miejsce- Julia Cepar (klasa 6, SP1 Bytów)

wyróżnienie-Maja Główczewska (klasa 4, SP Gostkowo)

wyróżnienie-Oktawian Mazurek (klasa 5, SP Dretyń)

wyróżnienie-Oskar Rekowski (klasa 6, SP Dretyń)

wyróżnienie-Kinga Chamier-Gliszczyńska (klasa 6, SP Niezabyszewo)

wyróżnienie-Aleksandra Bruska (klasa 6, SP Świerzno)

W drugiej kategorii klas 7-8 wygrali następujący uczniowie:

1. miejsce- Lena Brodzińska (klasa 8, SP 3 Miastko)

2. miejsce- Magdalena Wnuk Lipińśka (klasa 8, SP Niezabyszewo)

3. miejsce- Lena Karcz (klasa 8, SP1 Bytów)

wyróżnienie -Krystian Kwaśny (klasa 8, SP Gostkowo)

Dzięujemy za udział, nagrody prześlemy w przyszłym tygodniu!

• "Kaczka Dziwaczka"

• VI Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej dla Dzieci "Kaczka Dziwaczka" potraktowaliśmy jako okazję do przełamania własnych słabości i pretekst do świetnej zabawy.

I udało się!

A przy okazji nasz zespół w składzie: Dorota Stankiewicz, Natalia Gongało, Maja Pusdrowska

zajął trzecie miejsce w kategorii klas II-III.

Dyplomy za udział oraz upominki otrzymali soliści:

Karolina Pobłocka

Szymon Palimąka.

To był wspaniale spędzony czas!

Dziękujemy organizatorom, a wszystkim biorącym udział GRATULUJEMY!

• "Czytanie to moja pasja"

• 2 marca w naszej szkole odbył się konkurs pn. "Czytanie to moja pasja", podczas którego uczniowie prezentowali swoje umiejętności czytelnicze, promując także literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz krzewiąc czytelnictwo. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ nasi uczniowie wykazali się wysokim poziomem techniki czytania.

Mistrzami czytania zostali:

- w kategorii klas I - III

I miejsce - Szymon Palimąka

II miejsce - Paulina Maksym

III miejsce - Jagna Topolewska

- w kategorii klas IV - VI

I miejsce - Elżbieta Bartczak

II miejsce - Karina Drożak

III miejsce - Oktawian Mazurek.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zarazili się bakcylem czytania. Pamiętajcie, że warto go wzmacniać i pielęgnować, potrzebna jest tylko: chwila dla siebie i wizyta w bibliotece.

• "Dobry start "

• Sport to zdrowie - każdy mały uczeń o tym wie, że należy ruszać się. Dzięki realizacji programu "Dobry start " dzieci w naszej szkole rozwijają swoje pasje sportowe.

• Dzień kobiet

• 8 marca i 10 marca cała szkoła świetowała Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn. Były prezenty, kwiaty, słodycze i babeczki

• Lekcje dla 8 klasistów

• Mamy przyjemność poinformować, że Pan Burmistrz uzyskał dla naszej młodzieży szkolnej duże zniżki na dodatkowe, intensywne kursy online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty.

Dzięki podpisanemu porozumieniu naszego samorządu z Fundacją Miasto (powołaną przez Związek Miast Polskich) oraz Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego, rodzice i uczniowie otrzymają 75% zniżki od ceny regularnej na lekcje z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego ONLINE.

Dodatkowe zajęcia przeznaczone są dla ósmoklasistów!

• Hodowla w 1 klasie

• Pierwszaki na zajęciach przyrodniczych zapoznały się z budową i rozwojem roślin. Poznały niezbędne czynniki do życia roślin, a następnie same zasadziły cebulki do doniczek. Teraz będą doglądać swoje hodowle i obserwować zmiany.