• Dzień kropki

• Dnia 15.09.22r w grupie Motylki i Pszczółki obchodziliśmy

Międzynarodowy Dzień kropki .

Dzieci obejrzały filmik edukacyjny , bawiliśmy się w różnego rodzaju gry z kropką w roli głównej

Dzieci wykonały również plakat

• Narodowe Czytanie 2022

• Dzisiaj w Bibliotece Publicznej w Miastku odbyło się Narodowe Czytanie 2022. W tym roku czytaliśmy " Ballady i romanse" A. Mickiewicza. Balladę "Lilije" pięknie czytali nasi uczniowie:

K. Drożak, N. Geleta, A.Zalewska i D. Palimąka.

• Sałatki owocowe

• Na zajęciach kreatywnych drugoklasiści wykonywali pyszne sałatki owocowe. Uczniowie kształtowali umiejętność krojenia owoców i łączenia składników sałatki, wdrażali się do przestrzegania zasad higieny i estetyki przygotowywania posiłków oraz bezpiecznego posługiwania się narzędziami. Było naprawdę smacznie!

• Wizyta Policjanta

• W tym tygodniu w naszym przedszkolu mówimy o bezpieczeństwie na drodze. W celu zwiększenia wiedzy przedszkolaków odwiedził

nas dziś sierż. szt. Adam Hasulak z Komisariatu Policji w Miastku. Opowiedział on nam o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Dodatkowo dzieci miały okazję zobaczyć radiowóz policyjny i wczuć się w zawód policjanta.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/23.

Pani Dyrektor Katarzyna Wiercińska - Gajewska powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. Uczniowie z klasy II pod kierownictwem nauczycieli przygotowali krótkie przedstawienie.

Po zakończonej uroczystości dzieci wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy sukcesów, rozwoju własnych zainteresowań oraz samych miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

• Słonecznych Wakacji

• Drodzy uczniowie! Jeszcze raz życzymy wam udanych wakacji, pełnych wrażeń i niezapomnianych przygód. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia, bawcie się wspaniale na złocistych plażach, w leśnej głuszy i w cieniu górskich szczytów. Odpoczywajcie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Dyrekcja i grono pedagogiczne.

• Góra Grosza

• Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza". Dzięki zbiórce możemy przyłączyć się do pomocy podopiecznym Towarzystwa Nasz Dom na terenie całej Polski. Samorząd uczniowski rozliczył zebrane pieniądze. Dzięki mobilizacji uczniów całej naszej placówki udało się nam zebrać 509,71 zł. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyłączył się do akcji.

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

• 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/22. Na początku absolwenci zatańczyli poloneza, następnie głos zabrała p. Dyrektor Katarzyna Wiercińska - Gajewska oraz zaproszeni goście: p. Ewa Kapłan - wiceburmistrz Miastka, p. Anna Nintza- przewodnicząca Rady Rodziców oraz p. Tomasz Śmietana - radny Rady Miejskiej w Miastku. Podczas uroczystości p. Ewa Kapłan wręczyła akt powierzenia stanowiska dyrektora p. Katarzynie Wiercińskiej - Gajewskiej obowiązujący od 1 września 2022 r.

Następnie wychowawcy wraz z p. Dyrektor wręczyli nagrody książkowe, listy gratulacyjne i podziękowania. Gdy nagrody zostały wręczone, odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów. Na koniec uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, p. Dyrektor oraz p. Iwona Ryckiewicz pożegnali odchodzącą na emeryturę p. Dorotę Kozłowską.

• Rajd nad jezioro w Okuninie

• Dnia 23 czerwca uczniowie klasy 1, 4, 5, 6 udali się na rajd pieszy. Trasa rajdu wiodła ścieżką wśród lasów, a miejscem docelowym było jezioro w Okuninie, w którym był postój na zjedzenie posiłku oraz gry i zabawy. Łącznie uczniowie przeszli 13 km. W szczególności rozpiera nas duma z naszych pierwszaków, którzy dotrzymywali kroku klasom starszym i dali radę przejść trasę bez cienia zmęczenia

• Pożegnanie klasy ósmej

• W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste pożegnanie klasy ósmej. Uczestniczyli w nim oczywiście absolwenci, dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Apel rozpoczął się polonezem w wykonaniu ósmoklasistów, następnie po części oficjalnej głos zabrała pani Dyrektor.

Uczniowie klasy ósmej przekazali sztandar klasie siódmej oraz złożyli ślubowanie. Podziękowali także nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość. Cała klasa zaśpiewała na pożegnanie"Piosenkę absolwenta". Została wyświetlona prezentacja, w której można było zobaczyć jak zmieniali się uczniowie. Słowa pożegnania skierowała również przedstawicielka klasy VII a pozostali uczniowie wręczyli upominki.

Kiedy uroczystość dobiegła końca, dla absolwentów zabrzmiał ostatni dzwonek.

• Wycieczka do Koszalina

• 21 czerwca nasze przedszkolne pszczółki wybrały się na wycieczkę do Koszalina. Odwiedziły tam Multikino, gdzie obejrzały bajkę pt.: „Jeżyk i przyjaciele”. Dodatkowo świetnie się bawiły na sali zabaw wraz z parkiem trampolin.

• Piknik

• Dnia 15.06.2022 dzięki organizacji rodziców i wychowawcy dzieci z grupy Motylki spotkały się na pikniku , który odbył się w parku w Dretyniu

Na dzieci czekała dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy , wata cukrowa , smakołyki jak

i pokaz samochodu strażackiego

Dziękujemy za zaangażowanie rodziców i Ochotniczej Staży Pożarnej w Dretyniu.

• MOBILNE PLANETARIUM!

• W środę przyjechało do nas MOBILNE PLANETARIUM!

Ukryci w specjalnych namiotach przenieśliśmy się do nieco innego świata, by odkryć tajemnice naszej planety i wszechświata.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie