• Dzień górnika

• Uczniowie klasy 3 przygotowują się do Dnia Górnika, które będziemy obchodzić 4 grudnia. Wykonali pracę plastyczne i zapoznali się z ciężką pracą górników. 4 grudnia - Barbórka - życzymy wielu sukcesów i zdrowia!

• Dzień Pluszowego Misia

• Dzisiaj przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim pluszowym przyjacielem.

W tym wesołym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i bawiły przy muzyce wraz ze swoimi pluszakami.

• Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego dla przedszkoli ,,Kolorowa Jesień” 2023

1.Antonina Gliszczyńska    SP nr 3   Miastko    I   miejsce

2.Hanna Łyczak  SP Dretyń                               II  miejsce

3.Laura Kryczka  SP Piaszczyna                       III  miejsce

1.Anna Rożnowska   Przedszkole nr 1 Miastko    I  miejsce

2.Maja Gaca  SP Dretyń                                        II miejsce

3.Karolina Kiedrowska Przedszkole nr 1 Bytów III miejsce

1.Hanna Rekowska    SP Piaszczyna                    I miejsce

2.Pola Wasiak      SP Dretyń                                 II miejsce

3.Iga Kwiatkowska  Przedszkole nr 1 Miastko    III miejsce

• Makiety lasu

• Po omówieniu tematów związanych z lasem: roślinnością i zwierzętami uczniowie klasy II wykonali makiety lasu.

• GMINNY TURNIEJ W TENISA STOŁOWEGO

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym turnieju tenisa stołowego, który odbył się w Miastku. W Igrzyskach Dzieci wzięły udział 2 drużyny , które zajęły 3 miejsce, a w grupie Igrzyska Młodzieży Szkolnej drużyny dziewcząt i drużyna chłopców zajęły I miejsce i wywalczyły awans do zawodów powiatowych.

Serdecznie gratulujemy!

A oto krótka fotorelacja z zawodów

• Mobilne miasteczko

• Zadanie realizowane przez Urząd Miejski w Miastku: „Doposażenie Szkoły Podstawowej w Dretyniu w zakresie edukacji komunikacyjnej poprzez dostawę mobilnego miasteczka ruchu drogowego”.

Uczniowie naszej szkoły doskonalili już swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne wykorzystując nowo zakupiony sprzęt.

• Zajęcia sportowe

• Koszykówka jest wspaniałą dyscypliną sportową, która w piątkowe popołudnie zachęca dzieci do aktywności fizycznej.

• Zawody badmintona

• W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminach zawodach sportowych w badmintona. W Igrzyskach Dzieci drużyny w składzie Piotr Antoszczyszyn i Hubert Zienkiewicz oraz Nikola Iwańska i Nadia Wrycza zajęły I miejsce i uzyskały awans do zawodów powiatowych.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej drużyna w składzie Anna Dziuba i Oliwia Lipkowska zajęły I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zawodach powiatowych.

• Szachy

• W dniu 03.10 w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne LII Igrzysk Dzieci Województwa Pomorskiego oraz XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej Województwa Pomorskiego w szachach. Po zaciętych i wyrównanych partiach szachowych awans do zawodów powiatowych wywalczyła drużyna w składzie Łukasz Stefanicki, Jakub Mikołajczak Arkadiusz Mikołajczak, Nikola Iwańska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• "Dobry start"

• Młodzi aktywni sportowcy na zajęciach realizowanych z programu "Dobry start" przy współpracy z PZPN